KOSZYK JEST
PUSTY

Regulamin

REGULAMIN
Regulamin sklepu internetowego luxorodesign.pl

 

 

 

1. Postanowienia ogólne

 

Sklep internetowy luxorodesign.pl jest własnością firmy:

 

 

Amber

Ul. Ogrodowa 7/9,

76-200 Słupsk

NIP 839-29-07-382

 

 

Zwroty i reklamacje prosimy wysłać na adres:

Amber Anita Ogonowska

 

ul. Ogrodowa 7/9, 

76-200 Słupsk

 

 

Dokonanie zakupu jest równoznaczne z zaakceptowaniem wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.

Ceny produktów umieszczone w sklepie luxorodesign.com.pl podane są w PLN i zawierają wszystkie jej składniki, w tym VAT, cła i podatki oraz nie obejmują kosztów wysyłki.

Ceny podane przy towarach są obowiązującymi w chwili zamówienia.

Złożenie zamówienia przez stronę luxorodesign.pl jest prawnie wiążącą umową kupna-sprzedaży.

Sklep internetowy luxorodesign.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów oraz cen przesyłki znajdujących się w ofercie, wprowadzania i usuwania towarów z oferty, jak również do czasowego zamknięcia sklepu.

Sklep internetowy luxorodesign.pl zastrzega sobie prawo przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian.

W przypadku zakupu towaru na który wprowadzona jest błędna cena, przez obsługę sklepu bądź błąd serwera kupujący zostanie poinformowany o tym fakcie a zamówienie zostanie anulowane.

2. Warunki zamówienia i sprzedaży

Warunkiem dokonania zakupu w sklepie jest podanie prawdziwych danych osobowych oraz poprawnego adresu wysyłki.

Zamówienie zostaje zatwierdzone do realizacji w chwili otrzymania informacji z systemu sklepu (złożenie zamówienia przez klienta oraz po dokonaniu opłaty) i wysłaniu potwierdzenia Klientowi drogą e-mail.

Zamówienia złożone w dni powszednie po godzinie 13.00, w soboty, w niedzielę oraz święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego. Przed realizacją mogą być potwierdzane telefonicznie lub mailowo przez obsługę sklepu.

Zamówienia towaru przyjmowane są:

 7 dni w tygodniu, przez stronę internetową luxorodesign.pl oraz poprzez adres mailowy który znajduje się na stronie www.luxorodesign.pl

Prezentowane na stronach sklepu zdjęcia i inne formy wizualizacji oraz prezentacji przedmiotów nie oddają ich rzeczywistej wielkości i mają jedynie charakter informacyjny.

3. Czas wysyłki - Realizacja zamówienia

 Na termin dostawy składa się czas kompletowania zamówienia oraz czas dostarczenia przesyłki przez Pocztę Polską lub firmę kurierską.

 W przypadku braku zamówionego towaru w magazynie sklep niezwłocznie poinformuje Zamawiającego o najszybszym możliwym terminie dostawy, a w przypadku wyczerpania zapasów o braku możliwości realizacji zamówienia.

 Wysyłki robione są codziennie oprócz dni ustawowo wolnych od pracy.

 Standardowo zamówiony towar wysyłamy do 4 dni roboczych (pon-pt) po zatwierdzeniu wpłaty za zamówienie. W przypadku przekroczenia tego terminu informujemy klienta o późniejszej wysyłce. Maksymalny czas od zatwierdzenia zamówienia do wysyłki to 14 dni roboczych.

 Sklep internetowy luxorodesign.pl nie ponosi odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłki przez firmę kurierską lub Pocztę Polską.

 Przesyłka kurierska dostarczana jest w następnym dniu roboczym po wysłaniu z magazynu nadawcy.

 Istnieje możliwość odbioru osobistego po wcześniejszym uzgodnieniu.

 Towary zamówione w sklepie wysyłane są pod dowolnie wskazane adresy.

4. Płatności i Transport

 W sklepie internetowym luxorodesign.pl za złożone zamówienie można dokonać płatności w następujący sposób:

 przelewem bankowym oraz za pomocą zintegrowanego ze sklepem systemu płatności – lub gotówką przy odbiorze osobistym

 Towar dostarczany jest za pośrednictwem Poczty Poskiej lub firmy kurierskiej

 

5. Paragony i faktury

 

Do każdego zrealizowanego zamówienia dołączany jest paragon.

 

Paragon należy zachować na wypadek ewentualnych zwrotów lub reklamacji. Na życzenie klienta wystawiana jest faktura VAT po uprzednim podaniu niezbędnych danych.

 

7. Gwaranacja

 Wszystkie produkty objęte są miesięcznym okresem gwarancji od daty zakupu. Gwarancja obejmuje wszystkie defekty wynikające z winy producenta.

Gwarancji nie podlegają:

- produkty przecenione

- naturalne zużycie

- uszkodzenia mechaniczne

- wady jawne widoczne w dniu zakupu przy założeniu, że kupujący wiedział o nich w chwili zakupu

- zabrudzenia

- uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania

 

8. Zwroty, Wymiany i Reklamacje

 Warunki zwrotu bez podania przyczyn:

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, kupujący ma prawo do rezygnacji z zakupionego towaru bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest przekazanie do firmy Amber informacji o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru oraz odesłanie towaru w stanie nienaruszonym, kompletnego.

 Zwrot wartości towaru zostanie dokonany na wskazane konto w terminie do 14 dni roboczych od dnia przyjęcia zwrotu przez obsługę sklepu. Zwracany towar należy odesłać przesyłką kurierską na koszt Zwracającego bądź doręczyć osobiście.

 Produkty wykonane na zamówienie indywidualne klienta nie podlegają zwrotom ani wymianom.

Zamówienia związane umową zakupu z wyborem przesyłki pobraniowej :

Wybor przesyłki pobraniowej wiąże Konsumenta umową kupna - sprzedązy i tym samym zobowiązuje Konsumenta do odbioru zamówionego towaru. W przydpadku rezygnacji lub braku odbioru zamowienia wysłanego za pobraniem, Konsument zobowiązany jest pokryć koszty przesyłki pobraniowej oraz jej zwrotu. 

Mówi o tym przepis z ustawy zawartej po 25 grudnia 2014 roku - "Zwrot towaru zakupionego przez Internet przez konsumenta (odstąpienie od umowy)". 

 

 " Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu.Nowa ustawa o prawach konsumenta przewiduje jednak kilka sytuacji, kiedy konsument będzie obowiązany ponieść koszty w związku z odstąpieniem od umowy. Poniżej wskazujemy możliwe koszty związane z odstąpieniem przez konsumenta od umowy, które obowiązany jest ponieść konsument:

Jeżeli konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów (przykładowo jeżeli konsument zamiast przesyłki pocztowej wybrał droższą kurierską, to Sprzedawca nie musi mu zwrócić różnicy między tymi dwoma przesyłkami).

 

Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu (czyli koszt odesłania Produktu do Sprzedawcy), chyba że Sprzedawca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów."
 Warunki wymiany produktów:

Zakupione produkty klient może wymienić na inny kolor bądź model. Towar należy odesłać w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki (decyduje data odbioru na dowodzie dostawy). Artykuły odesłane w terminie późniejszym nie będą przyjmowane. Ewentualna późniejsza wymiana będzie rozpatrzona przez pracownika sklepu.

 Wymiana zakupionego produktu jest możliwa jedynie wówczas, gdy był nieużywany, jest kompletny i nieuszkodzony przez klienta.

 Aby wymiana mogła zostać szybko przeprowadzona, należy wysłać towar zapakowany i zabezpieczony opakowaniem ochronnym (karton) zapobiegającym pognieceniu i zniszczeniu. Do przesyłanego do nas towaru dołączyć oryginalny paragon oraz opakowanie. Koszty związane z wymianą torebki (koszty dodatkowych przesyłek i ewentualnej różnicy w cenie) pokrywa kupujący :

 Towar odesłać firmą kurierską lub Pocztą Polską na adres:   

 

Amber Anita Ogonowska

 

ul. Ogrodowa 7/9, 

76-200 Słupsk

 

 Warunki reklamacji:

Jeżeli zamówiony przez klienta produkt nie jest zgodny ze specyfikacją zamówienia, lub posiada wady, sklep po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji wymieni wadliwy produkt na nowy lub zwróci jego równowartość.

 Reklamacja zakupionego produktu jest możliwa jedynie wówczas, gdy był nieużywany, jest kompletny i nieuszkodzony przez klienta.

 Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.

Aby wymiana mogła zostać szybko przeprowadzona, należy wysłać towar zapakowany i zabezpieczony opakowaniem ochronnym (karton) zapobiegającym pognieceniu i zniszczeniu. Do przesyłanego do nas towaru dołączyć oryginalny paragon oraz opakowanie. Koszty związane z wymianą torebki (koszty dodatkowych przesyłek i ewentualnej różnicy w cenie) pokrywa kupujący : 

Towar odesłać firmą kurierską lub Pocztą Polską na adres:   

 

Amber Anita Ogonowska

 ul. Ogrodowa 7/9

76-200 Słupsk

 

 

Zwrot wartości towaru zostanie dokonany na konto wskazane w formularzu zwrotu w terminie do 14 dni roboczych od dnia przyjęcia zwrotu przez obsługę sklepu.

Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.

Reklamacje rozpatrzone pozytywnie wysyłamy do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej lub paczkomatów InPost.

 

 

Reklamacji nie podlegają:

 

 

naturalne zużywanie się produktu,

produkty posiadające uszkodzenia mechaniczne oraz powstałe w wyniku braku lub nieprawidłowej konserwacji.

 

 

8. Polityka Prywatności

Poprzez zarejestrowanie, zamówienie lub zalogowanie się Klient wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym.

Przekazanie danych następuje na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 2 i pkt 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Dane osobowe i dane adresowe podawane podczas procesu rejestracji przechowywane są w bazie danych Sklepu www.luxorodesign.pl i będą przetwarzane i wykorzystywane jedynie w celu realizacji zamówień i utrzymania kontaktu z klientami.

9. Polityka Plików Cookies

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przechowywania i dostępu do informacji na urządzeniach Użytkownika za pomocą plików Cookies, służących do wyświetlenia stron internetowych żądanych przez Użytkownika, przez Amber z siedzibą w Słupsku (Administratora Danych Osobowych).

 Stosowane przez Administratora Cookies są bezpieczne dla Urządzenia Użytkownika. W szczególności tą drogą nie jest możliwe przedostanie się do Urządzeń Użytkowników wirusów lub innego niechcianego oprogramowania lub oprogramowania złośliwego. Pliki te pozwalają zidentyfikować oprogramowanie wykorzystywane przez Użytkownika i dostosować Serwis indywidualnie każdemu Użytkownikowi. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny z której pochodzą, czas przechowywania ich na Urządzeniu oraz przypisaną wartość.

Administrator wykorzystuje dwa typy plików cookies:

 Cookies sesyjne: są przechowywane na Urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu zakończenia sesji danej przeglądarki. Zapisane informacje są wówczas trwale usuwane z pamięci Urządzenia. Mechanizm cookies sesyjnych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z Urządzenia Użytkownika.

 Cookies trwałe: są przechowywane na Urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu ich skasowania. Zakończenie sesji danej przeglądarki lub wyłączenie Urządzenia nie powoduje ich usunięcia z Urządzenia Użytkownika. Mechanizm cookies trwałych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z Urządzenia Użytkownika.

 Użytkownik ma możliwość ograniczenia lub wyłączenia dostępu plików cookies do swojego Urządzenia. W przypadku skorzystania z tej opcji korzystanie ze Serwisu będzie możliwe, poza funkcjami, które ze swojej natury wymagają plików cookies.

Administrator wykorzystuje Cookies Własne w następujących celach:

 realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności stron internetowych oraz sklepu internetowego, w szczególności realizacji zamówień

 Administrator wykorzystuje Cookies Zewnętrzne w następujących celach:

 zbierania ogólnych i anonimowych danych statycznych za pośrednictwem narzędzi analitycznych Google Analytics [administrator cookies: Google Inc z siedzibą w USA], analiz i badań oraz audytu oglądalności - tworzenia anonimowych statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości oraz dopasowania treści reklam emitowanych w sieci reklamowej Google (remarketing) [administrator cookies: Google Inc z siedzibą w USA]

 Użytkownik może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików Cookies, określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki Cookies do Urządzenia Użytkownika. Zmiany ustawień, o których mowa w zdaniu poprzednim, Użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu Cookies na urządzeniu Użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

 Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki Cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa.

Ograniczenie stosowania plików Cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej Serwisu.

10. Postanowienia Końcowe

Korzystanie ze sklepu luxorodesign.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt e-mailowy na adres: sklep@luxorodesign.pl

Sklep internetowy luxorodesign.pl nie ponosi odpowiedzialności za zakupy dokonywane przez osoby trzecie wykorzystujące konto oraz hasło klienta.

W sprawach nieregulowanych przez niniejszy regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl